Články

15.9.2019

Mini Magic 1 ve školce

 Mini magic 1 pro předškoláčky

Na níže uvedeném odkazu si můžete stáhnout slovíčka a základní fráze, se kterými budeme letos s dětmi pracovat. To pro případ, že budete chtít doma procvičovat také.
old.macmillan.cz/img/slovnicky/sl-mini-magic1.pdf


Zde jsou jednotlivé příběhy tak, jak je budeme probírat.


Říjnový/listopadový příběh
Tento příběh je založen na lidové pohádce O řepě, zde o šnekovii (Snail), který chce vylézt na horu, aby viděl vycházející slunce (snail goes up, up, up the hill). Protože je malý, brzo se unaví a začne ho bolet bříško. Všimne si rostlinky heřmánku (cammomile) a usoudí, že by mu mohla pomoci. Pokouší se ji vytáhnout ze země, ale marně (Oh, no!). Najednou jde kolem žába (Frog) a snail ji žádá o pomoc  ( Help me please!.). Oba táhnou, ale nevytáhnou ( Oh, no.). “Co se děje“ (Hello cat!), volají na kočičku (Cat), a tak jí všechno řeknou. Kočička si myslí, že to bude snadné a jde na  pomoc. Navzdory jejich úsilí se rostlinku vytáhnout nepodaří. Později přicházejí další zvířátka: pes (Dog), kravička (Cow), ale ani s jejich pomocí se vytažení nedaří. Nakonec zaslechnou těžké kroky a za chvíli se objeví slůně (Little Elephant). Překvapeně hledí, jak se zvířátka snaží, a jde jim pomoci. Zatáhne tak silně, že všichni vyletí do vzduchu. Podaří se jim heřmánek vytáhnout, a všichni z toho mají radost ( Hooray!!!). Jen slůněti je trochu líto, že všechny povalilo...
 
A to je konec příběhu.

Prosincový/lednový příběh

Jsme ve druhé části s názvem Doktor opička (Monkey): děti budou hrát příběh s papírovými loutkami. 
Určitě si vzpomínáte, jak v předcházející části bolelo šneka (Snail) bříško, a proto se pokoušel vytrhnout ze země heřmánek, který by mu ulevil. Protože ho sám vytrhnout nedokázal ( I can’t.), přicházejí na pomoc další zvířátka (I can help you.). I když ho přesvědčují, že je to snadné (It’s easy.), rostlinku vytáhnout nedokážou. Naštěstí se zjeví slůně, které ale zatáhne tak silně, že všichni vyletí do vzduchu. No a tady začíná náš druhý příběh. Když všechna zvířátka dopadla na zem, zranila se a musela navštívit strýčka doktora, doktora opičku. Postupně klepou na dveře, pozdraví ( Hello!) a představí se. Pan doktor je pozve dál ( Come in.) a zeptá se, co je trápí ( What’s the matter?). Každé zvířátko popíše svůj problém a dostane správný lék. Aby se děti naučily co nejvíce slovíček, lékem je vždy nějaká činnost: pít (drink), skákat (jump), vstát (stand up), sednout si (sit down), poskakovat (hop) nebo tancovat (dance). 
To, co trápí slůně, brzo zjistíte. 

 
Únorový/březnový přípěh


Slůně se smutně dívá z okna, protože si myslí, že na něho v den jeho narozenin všichni zapomněli. Opak je pravdou. Jeho přátelé mu totiž připravují narozeninovou oslavu a přinášejí mu různé věci. Zvířátka po jednom klepou na dveře a slůně se ptá, kdo přišel. Každé zvířátko řekne své jméno a dá mu dárek ( I‘ve got a present for you.). Šnek(Snail) mu přinesl míč (a ball), žabka ho potěšila mobilem (a mobile phone), kočička přinesla knihu (a book), pejsek tužku (a pencil) a kravička kytaru (a guitar). Když přijde doktor opička, Slůně mu nechce otevřít, protože se bojí, že mu opět píchne injekci. Ten však nepřinesl injekci, ale narozeninový dort (a birthday cake). Příběh končí písničkou Happy Birthday, kterou společně zazpívají všechna zvířátka. 
Nyní budeme tuto písničku zpívat vždy, když bude mít někdo narozeniny. Když něčí narozeniny připadnou na volný den, bude si moci vybrat jiný den, kdy mu písničku zazpíváme, aby o ni nepřišel. 


Postupně uvidíte, kolik se toho vaše dítě naučí. Je velmi důležité, aby se se svými pokroky mohlo pochlubit. Vy nejlépe víte, že potřebuje především vaši podporu a váš zájem.